Kawa rozpuszczalna – idealne rozwiązanie, gdy nie chcesz inwestować w młynek do kawy

Gdybyśmy mieli spojrzeć w różnego rodzaju statystyki i badania, zobaczymy że najpopularniejszą kawą w Polsce będzie nieodmiennie kawa rozpuszczalna. Ten znany od lat napój towarzyszy nam niemal każdego dnia w pracy, domu, na wakacjach i niemal w każdej okazji. Aby zaparzyć kawę rozpuszczalną nie potrzebujemy takich urządzeń jak młynek do kawy. Wystarczy przegotowana woda, którą zalewamy kilka łyżeczek kawy w kubku lub filiżance. Szybkość przygotowania takiej kawy jest nieporównywalnie większy niż przy kawie ziarnistej przygotowywanej w młynku do kawy czy ekspresie. Oczywiście znawcy kawy uważają, że smak takiej kawy znacznie odbiega od tej ziarnistej, parzonej pod ciśnieniem, jednak cena i praktyczność rozwiązania wciąż bierze górę.

Zalety kawy rozpuszczalnej

Podstawowe zalety kawy rozpuszczalnej, to jak już wspomnieliśmy, szybkość, łatwość przygotowania i cena zakupu. Tutaj nie potrzebujemy młynka do kawy i ekspresu. Kolejną zaletą jest ogromna dostępność marek i rodzajów kaw rozpuszczalnych. Miłośnicy kawy z cukrem i mlekiem mogą nawet zakupić małe paczki tak zwanej kawy 3 w 1, która zawiera w sobie wszystkie te składniki. Kawa ta również posiada wysoką rozpuszczalność, dzięki czemu w przeciwieństwie do kawy sypanej, nie pozostawia żadnych pływających po powierzchni kubka resztek.

Wady kawy rozpuszczalnej

Podstawowe wady kawy rozpuszczalnej to brak informacji i pewności z jakich ziaren taka kawa jest przygotowana. Praktyki pokazują, że do produkcji takiej kawy nie wykorzystuje się ziaren najwyższej jakości. Dodatkowo aromat i zapach jest mniej intensywny niż w przypadku kawy ziarnistej. Charakterystyczny smak kawy rozpuszczalnej również znacznie odbiega od tego, jaki znamy w zmielonej kawie w młynku do kawy. Wszelkie kawy typu 3 w 1 zawierają mnóstwo sztucznych dodatków, co negatywnie wpływa na zdrowie. Dodatkowo w kawie rozpuszczalnej zawarta jest mniejsza ilość kofeiny niż w kawie wyrabianej w młynkach do kawy. Jak więc widzimy picie kawy rozpuszczalnej jest kwestią wyboru. Sięgając po kolejne opakowanie kawy rozpuszczalnej warto mieć powyższe punkty na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *