Młynki do kawy – sposób na mocną i aromatyczną kawę

Czy młynki do kawy są rozwiązaniem, które mogą docenić tylko bariści lub koneserzy? Czy przeciętni użytkownicy również wykorzystają jego możliwości? To są pytania osób, które potrafią docenić smak kawy ziarnistej, jednak nigdy nie wcześniej nie inwestowały w ekspres lub młynek do kawy. Kawa to jeden z najbardziej zróżnicowanych w smaku napojów na świecie. Jej aromat, smak, moc i intensywność może mieć wiele odcieni. Nie tylko zależy to od rodzaju kawy, ekspresu, czy sposobu przygotowania, ale także od młynka do kawy

Często zadajemy sobie pytanie, jak możemy uzyskać smak kawy, który znamy w kawiarniach i restauracjach? W tym celu staramy się dobrać odpowiedni ekspres ciśnieniowy, wybieramy różne rodzaje kaw ziarnistych, czy nawet uczymy się w odpowiedni sposób przygotowywać odpowiednie napoje kawowe. Mało kiedy zdajemy sobie sprawę, że w wielu przypadkach wystarczyłyby odpowiednie młynki do kawy.

Charakterystyka młynka do kawy

Młynek do kawy pozwala nam się cieszyć wyjątkowym smakiem świeżo zmielonej kawy. Taki smak trudno uzyskać, kupując już kawę zmieloną. Dodatkowo kawa, którą sami zmielimy charakteryzuje się głębokim i pełnym smakiem oraz aromatem znanym z kawiarni. Dlatego niezależnie od tego, gdzie będziemy później przygotowywać kawę – czy będzie to kawiarka, ekspres, czy innym sposobem, jej zmielenie zagwarantuje nam bogaty i charakterystyczny smak.

Młynki do kawy – rodzaje i zastosowanie

Młynki do kawy dzielimy na dwa rodzaje. Najbardziej popularne są żarnowe i ostrzowe. Różnią się od siebie ceną oraz dokładnością mielenia kawy. Młynki ostrzowe tną nierównomiernie oraz nadmiernie się nagrzewają, co może mieć wpływ na smak kawy. Natomiast młynki żarnowe gwarantują równe zmielenie kawy. W ramach powyższych młynków możemy rozróżnić młynki ręczne i automatyczne. To jaki młynek wybierzemy, zależy już jednak od naszych preferencji, potrzeb, miejsca użytkowania, czy naszej wiedzy. Każdy młynek może nam dać inny rezultat w postaci dokładności mielenia, wydajności, czy smaku kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *