Korzyści z posiadania młynka do kawy

Każdy miłośnik ziarnistej kawy, wie jakie zalety mają młynki do kawy. Dzięki nim nie musimy posiadać ekspresu ciśnieniowego z wbudowanym młynkiem, aby cieszyć się smakiem dobrej kawy. Młynki do kawy dają nam możliwość skosztowania niezwykłego smaku i aromatu świeżo zmielonej kawy. Właśnie taka kawa najlepiej zachowuje swoje właściwości w przeciwieństwie do kaw już wcześniej zmielonych. Wynika to z tego, że kawa, która jest zmielona bardzo szybko wietrzeje i traci swoje właściwości. Młynek do kawy jest więc rozwiązaniem, które stanowi podstawowe akcesorium każdego kawosza.

Praktyczne zastosowanie jakie mają młynki do kawy

Młynki do kawy pozwolą nam poznać prawdziwą głębie smaku i aromatu jaka tkwi w ziarnach kawy. Dlatego ważne jest, aby mielić ziarna bezpośrednio przed spożyciem. Młynek zatem ma bardzo przydatne i praktyczne zastosowanie. Kiedy jednak powstały pierwsze młynki do kawy? I od kiedy weszły one do powszechnego użycia? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka trudna. Jak się okazuje młynki do kawy mają bardzo długą i bogatą historię.

Młynki do kawy i ich długa historia

Pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale młynki do kawy musiały w swojej historii przejść spore przeobrażenie. Przyjmuje się, że pierwszy młynek został wyprodukowany około 1400 roku w Turcji. Zanim jednak młynek do kawy na dobre rozgościł się na całym świecie i przybrał wygląd jaki znamy do dziś, wykorzystywano do tego inne narzędzia. W dawnych czasach na co dzień używano moździerzy, którymi rozdrabniano ziarna. Sam młynek do kawy najczęściej pojawiał się dworach królewskich, zanim trafił do domowego użytku. Dopiero w 1888 roku, dzięki braciom Morgan doszło do masowej produkcji młynków, które przeznaczone były do domowego użytku. Na młynek elektryczny nie musieliśmy długo czekać. Taki pojawił się dziewięć lat później, w 1897 roku. Dziś w ofercie znajdziemy wiele różnych rodzajów młynków, które zaspokoją oczekiwania każdego amatora kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *